fbpx
خانه » اختصاصی صدای مهاجر » اميد محمودی جوان موفق افغان در سویدن

اميد محمودی جوان موفق افغان در سویدن

امید در افغانستان در اوج ظلم و بربریت به دنیا آمده است او تعصب٬ نژادپرستی رژیم فاشستی طالبان را با خون و گوشت خود تجربه کرده است .
امید در یک خانواده نسبتا فقیر در افغانستان به دنیا آمده اما او همیشه در جستجوي تغییر وضعیت بوده٬ اميد شب و روز کار کرده و درس خوانده او همچنان در ایام نوجوانی شروع به كار تجارت نمود .
بنا به ناهنجاری ها و بی عدالتی های اجتماعی٬ ظلم و تعصب که با مردم هزاره در افغانستان وجود دارد وی در اوایل سال ۲۰۱۱افغانستان را ترک کرده و دیار مهاجرت را اختيار كرد . امید در همین سال در کشور سویدن درخواست پناهندگی کرد و پس از پذیرفته شدن پناهندگی اش به سخنرانی٬ مقاله نویسی و کتاب نویسی شروع کرد٬ اميد تا حالا دو کتاب به نام های مجرمان بیگناه و نسل سوخته نوشته كه مورد استقبال قرار گرفته .
امید از درد اقلیت های افغانستان نوشته و سخن گفته٬ او همچنان از رنج کودکان سخن میگوید٬ از راه و از درد هاي مهاجرت سخن میگوید.

او در دشت برچي كابل رشد کرده و از درد هاي نهفته جوانان و كودكان آن ديار سخن میگوید
امید تلاش دارد با بیان وضعیت مهاجرین آگاهی جامعه سویدن را بلند برده و زمینه همپذیری و ادغام را فراهم کند.
امید محمودی تا به حال برنده و نامزد ده ها جايزه خورد و بزرگ شده از جمله برنده ی نخستین جایزه ای بنیاد یوران تونهامار٬ برنده جایزه سالانه اتحادیه سلسال و شهمامه٬ برنده جایزه سالانه بنیاد کارین وارنست٬ نامزد جایزه بهترین رهبر جوان موفق و همچنین برنده جایزه قهرمان روز شده و لقب قهرمان روز را به خود گرفته است .
امید محمودی بنیانگذار و رییس اتحادیه مهاجرین تنها درسویدن میباشد٬ که این اتحادیه فعلا پس از چهار سال رهبری امید دارایی ۱۹ شعبه در سراسر سوید می باشد. پس از تلاش های شبانه روزي در قسمت یکپارچه سازی جامعه مهاجر با مردم بومی سوید حالا تلاش دارد تا مهاجرین نسبتن تازه وارد را آشنا و سهيم در قدرت و سیاست سویدن کند.
امید در اواخر سال ۲۰۱۵ در جستجوي ایجاد شرکت های مختلف شد تا از این طریق بتواند برای عده ای کار ایجاد کند. وی فعلا دارای سه شرکت به نام های خانه ای برای خوشحالی٬ انتخاب کودک و اطاق دانش ميباشد.
امید که همیشه در تلاش برای تغییر بوده با تصمیم عجيب وغیر مترقبه شرکت های خود را از شکل خصوصی درآورده و به صورت غیر انتفاعی درست نموده که سود این شرکت ها صرف کارهای خیریه و کارمندان این شرکت ها ميشود. امید با کمک این شرکت ها توانسته خواب گاهی (لیلیه) دخترانه ای نیز در افغانستان ایجاد کند.
امید محمودی یگانه پل ارتباط بین مهاجرین و مخصوص مردم افغانستان با پارلمان سویدن و پارلمان اروپا میباشد او در جلسات مهم پارلمانی و بقیه ارگانهای دولتی دعوت شده و نظرایات خود را با سیاسیون در سطح اروپا و سویدن شریک میسازد.
امید فعلا همکاری صدای مهاجر٬ رییس اتحادیه مهاجرین تنها درسویدن و عضو هیت مدیره موسسه تحصیلات نیمه عالی گلوکاله میباشد.
برای معلومات بیشتر میتوانيد به لینك های زیر مراجعه نمائيد.

http://malmo.lokaltidningen.se/omid-ar-%C3%A5rets-vardagshjalte-2015-/20160315/artikler/703179997

http://www.skd.se/2013/08/29/omid-mahmoudi-far-pris-for-gripande-bok/

http://www.bangs-stiftelse.se/hedersstipendiater.shtml

https://www.facebook.com/Ensamkommandes-f%C3%B6rbund-219765758171354/?fref=ts
http://omidmahmoudi.se

Check Also

راهنمای ثبت شرکت در آلمان

شاید شما در کشور خود مشغول تجارت بوده باشید ودارای شرکت تجارتی خود بوده‌اید و …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!