fbpx
خانه » اخبار » دیدار وزیر آموزش سویدن با تحصن کنندگان افغان + صوت

دیدار وزیر آموزش سویدن با تحصن کنندگان افغان + صوت

گوستاو فریدولین، وزیر آموزش با حضور در جمع نوجوانان افغان تحصن کننده در مدبوریارپلاتسن از آنها خواست با نزدیک شدن به فصل شروع مدرسه‌ها به خانه‌های خود بازگردند و به تحصیلات خود ادامه دهند.

این مقام مسئول تاکید کرد که آمده از نوجوانان پناهجوی افغان حمایت کند و در کنار آنها باشد. امیر نبی زاده، یکی از برگزارکنندگان این تحصن به بخش فارسی|دری رادیو سوئد می‌گوید این نوجوانان به وزیر آموزش گفته‌اند تا زمانی که به خواسته آنها رسیدگی نشود به خانه‌ها و مدرسه‌هایشان باز نمی گردند.

امیر نبی زاده همچنین از حضور سفیر افغانستان در جمع تحصن کنندگان خبر داد و گفت قرار است او برای دیدار با نوجوانان افغان پناهجو به محل تحصن بیاید.

نوجوانان پناهجوی تنهای ساکن یوتبری نیز فردا ساعت دو بعد از ظهر در حمایت از تحصن کنندگان استکهلم در شهر محل سکونتشان گردهم می‌آیند. گروهی از شهروندان سوئدی نیز اعلام آمادگی خود را در پیوستن به این تجمع در شهر یوتبوری اعلام کرده‌اند.

همچنین گروهی از ساکنان استکهلم اعلام کرده‌اند که روز شنبه در حمایت از تحصن کنندگان افغان به تظاهرات می‌پردازند. امیر نبی زاده ضمن اعلام بی اطلاعی از این تظاهرات به ما گفت: ما از هر تظاهراتی که به حمایت ما بپردازد استقبال می‌کنیم اما هرگونه تظاهرات خارج از تحصن ما به پراکنده شدن تحصن منجر می‌شود. بنابراین ما از افرادی که خواستار حمایت از ما هستند می‌خواهیم به تحصن ما در مدبوریار پلاتسن بپیوندند.

Check Also

کانادا راه‌های بیشتری برای مهاجرت ارایه می‌دهد

کانادا به دنبال راه‌های بیشتری برای ارایه اقامت دایم کانادا به افرادی است که در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!