fbpx
خانه » اخبار » پلیس “باوتسن” آلمان ورود یک پناهجو را به شهر ممنوع کرد

پلیس “باوتسن” آلمان ورود یک پناهجو را به شهر ممنوع کرد

ورود پناهجویی که تا کنون مرتکب ۲۴ مورد خلاف شده، به شهر “باوتسن” ممنوع شد. به گفته‌ مقامات مسئول این پناهجو که خود را “شاه عبود” می‌خواند، “همزیستی مسالمت‌آمیز” در شهر را به خطر می‌اندازند.

ورود یک پناهجوی ۲۱ ساله‌ به شهر “باوتسن” در ایالت زاکسن در شرق آلمان ممنوع اعلام شد. بر اساس تصمیم شهردار و پلیس شهر، این پناهجوی لیبیایی به مدت سه ماه از حق تردد در شهر محروم شده است. دلیل این امر “غیرقابل ‌کنترل بودن” و ارتکاب ۲۴ مورد خلاف و جرم عنوان شده است. دزدی، ضرب‌وشتم، تهدید، برهم‌ زدن آرامش، وارد کردن خسارات مالی و مقاومت در برابر ماموران اجرایی از جمله اتهامات این پناهجو است. این جوان “عصبی” که خود را “شاه عبود” می‌نامد، در حال حاضر به اقامت‌گاهی در “باوتسن” منتقل شده است.

به گزارش پلیس، “شاه عبود” روز جمعه (۴ اوت/۱۳ مرداد) در حالی که چاقویی در دست داشت، روی پشت‌بام اقامت‌گاه پناهجویان ظاهر شد و تهدید کرد که خود را خواهد کشت. ماموران به زحمت او را پایین آورده و به بیمارستان منتقل کردند. او سه روز بعد از بیمارستان مرخص شد. گفته می‌شود که پناهجوی لیبیایی پیش از آن همراه گروهی در مرکز شهر، با جوانان آلمانی درگیر شده و احتمالا یک نفر را زخمی کرده است.

حافظان صلح

الکساندر آرنز، شهردار “باوتسن”، تصمیم ممنوعیت ورود “شاه عبود” به شهر را “مجازات یا اقدامی جهت تربیت” ارزیابی نمی‌کند. او در دفاع از تصمیم مسئولان می‌گوید: «ما وظیفه داریم با کسانی که همزیستی مسالمت‌آمیز در شهر ما را به خطر می‌اندازند، به شدت مبارزه کنیم.»
به گفته‌ او این اصل باید در مورد همه “صرفنظر از آن که به چه گروه و ملیتی تعلق دارند” اجرا شود.
شهردار “باوتسن” با این حال یادآور می‌شود که پناهجوی لیبیایی اغلب “تحت فشار روحی و در اثر تحریک” مرتکب جرم شده اما تاکید می‌کند که رفتار “شاه عبود” غیرقابل تحمل است.

Check Also

قونسل افغانستان: ۳۵۰ مهاجر افغان در نه ماه اخیر در مرزهای ترکیه جان داده اند

  جنرال قونسل افغانستان در استانبول از جان باختن حدود ۳۵۰ افغان در نه ماه …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!