fbpx
خانه » اخبار » شمار مهاجران تازه وارد به اروپا کاهش یافته است

شمار مهاجران تازه وارد به اروپا کاهش یافته است

در سال جاری بر اثر تلاش های کشورهای اتحادیه اروپا تعداد کمتر مهاجر وارد این قاره شده اند. در میان مهاجرینی که از مسیر شرقی بحیره مدیترانه به یونان آمده اند، اکثریت آنها از کشورهای افغانستان، سوریه و عراق هستند.

مهاجرت به یونان

فرانتکس یا آژانش هماهنگی محافظت از مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا افزایش شمار مهاجرین را در شرق مسیر بحیره مدیترانه مشاهده کرده است. براساس گزارش این آژانش که به روز دوشنبه در بروکسل اعلام شد، ۴۲۰۰ مهاجر در ماه آگست به یونان رسیده اند که ۲۴ درصد بیشتر از ماه جولای بوده است.

براساس این گزارش اما  شمار مهاجرین جدید از آغاز سال جاری فقط به میزان یک دهم سال قبل بوده است. این شمار متشکل از حدود ۲۱ هزار و ۱۰۰ مهاجر است که اکثریت آنها از افغانستان، سوریه و عراق هستند.

مهاجرت به ایتالیا

فرانتکس می افزاید که در ماه آگست ۴۵۰۰ مهاجر از طریق  بحیره مدیترانه به ایتالیا رسیده اند. به این ترتیب این رقم ۶۰ درصد کمتر از ماه جولای است. بیشترین این مهاجرین از نایجریا و گینه بوده اند.

فرانتکس جمعاً در چهار مسیر اصلی به سوی اروپا، در ماه گذشته ۱۲ هزار و ۲۰۰ مورد از عبور غیر قانونی از مرز ها را ثبت کرده است. این آژانس شمار مجموعی مهاجرین غیرقانونی را از آغاز سال حدود ۱۴۲ هزار و ۷۰۰ نفر ذکر کرده است که دو سوم کمتر از هشت ماه اول سال ۲۰۱۶ بوده است.

Infografik Flüchtlinge Mittelmeer 1. Quartal 2016 Vergleich 1. Quartal 2015 Englischمسیرهای مهاجرت به سوی اروپا

مهاجرت به اسپانیا

افزون بر آن برخی از مهاجرین می خواهند به اسپانیا بروند. فرانتکس تخمین می زند که از جنوری سال جاری به این سو ۱۳ هزار ۶۰۰ مهاجر به این کشور رسیده اند که این رقم تقریباً سه برابر بیشتر نسبت به همین مدت در سال گذشته بوده است.

این آژانس هماهنگی حفاظت مرزی در ماه آگست حدود ۲۴۰۰ مورد از تلاش ها برای ورود به اسپانیا از طریق بحری یا زمینی را ثبت کرده است که این رقم دو برابر بیشتر از سال گذشته بوده است.

مهاجرت از مسیر راه بالقان

فرانتکس از رقم نسبتاً کم مهاجرت از طریق مسیر غربی راه بالقان گزارش می دهد. دلیل آمدن شمار اندک از این مسیر این ذکر شده است که مهاجرین بسیار کمی ترکیه را از طریق مرزهای زمینی در این مسیر ترک می گویند.

kna/hm

Check Also

آژانس حقوق بنیادین: اروپا با خطر «نسلی از دست رفته» از پناهندگان جوان روبرو است

آژانس حقوق بنیادین اتحادیه اروپا (FRA) در گزارشی که روز سه شنبه ۱۱ نوامبر منتشر …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!