fbpx
خانه » اخبار » افزایش موارد دعواهای حقوقی پناهجویان علیه اداره مهاجرت آلمان

افزایش موارد دعواهای حقوقی پناهجویان علیه اداره مهاجرت آلمان

براساس گزارش یک روزنامه آلمانی شمار موارد دعواهای حقوقی پناهجویان در آلمان علیه تصامیم اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی در نیمه سال جاری ۲۰۱۷ قویاً افزایش یافته است. این باعث شده است که محکمه ها زیر فشار کاری قرار بگیرند.

در گزارش روز دوشنبه این روزنامه آمده است که سه پنجم پناهجویان افغان و چهار پنجم پناهجویان سوریایی در این دعواهای حقوقی برنده شده اند.

براساس این گزارش شمار دعواهای حقوقی پناهجویان در آلمان در سال جاری دو برابر بیشتر از سال ۲۰۱۶ است. این گزارش از جواب وزارت داخله آلمان فدرال به درخواست اولا یلپکه، نماینده پارلمانی حزب چپ های آلمان تهیه شده است.

براساس گزارش این روزنامه، تنها در پنج ماه اول سال جاری ۲۰۱۷، ۱۴۶ هزار مورد دعوای جدید در محکمه علیه تصمیم های اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ارایه شده است. جمعاً در  تمام سال گذشته ۲۰۱۶، فقط ۱۷۵هزار متقاضی پناهندگی اقامه دعوا کرده بودند.

Bundesamt für Migration und Flüchtlinge (picture-alliance/dpa/D. Karmann)اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی

به نظر می رسد که این  موارد زیاد دعواها، محکمه ها را زیر فشار قرار می دهد، زیرا قاضی ها میان ماه های جنوری و می سال ۲۰۱۷، فقط در مورد حدود ۳۹ هزار دعوای پناهندگی تصمیم گرفته اند.

براساس جواب وزارت داخله آلمان فدرال به درخواست نماینده پارلمانی حزب چپ ها، دو سوم از پناهجویان که از جانب اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی جواب منفی گرفته اند، علیه آن در  برابر محکمه اقامه دعوا کرده اند.

برمبنای این گزارش، این دعواها تقریباً در بیشتر از نیم موارد به نفع متقاضیان پناهندگی پایان یافته است، چنانچه موارد دعواهای پناهجویان افغان و سوریایی نشان می دهد.

به خصوص محکمه ها را آن موارد از  دعواها زیر فشار قرار می دهد که در آن ها پناهجویان علیه حفاظت جانبی یا اقامت یک ساله دعوا می کنند. این پناهجویان با چنین اقامت محدود حق الحاق همسران، کودکان یا والدین شان را ندارند.

Check Also

کلوب تکواندو پناهجویان افغانستان٬ قهرمان جام تکواندو سویدن شد

در آخر هفته مسابقات تکواندوی جام چلنجر در هلسنگبوری برگزار شد. در این رقابت‌ها که …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!