fbpx
خانه » اخبار » یک پناهجوی رد شده در شهر کلن آلمان ترافیک قطارها را مختل کرد

یک پناهجوی رد شده در شهر کلن آلمان ترافیک قطارها را مختل کرد

اقدام یک پناهجوی رد شده ایرانی در شهر کلن آلمان باعث اختلال ترافیک قطارها و کشتی ها شد. او با بالا شدن بر روی پل موسوم به هوهنزولن شهر کلن خواست که توجه مسئولان را به خود جلب کند.

تبصره : جملات بالا توسط خبرگزاری رسمی آلمان به نشر رسیده ولی به نظر میرسد که در این مورد اطلاعات کافی وجود نداشته و موضوع اجازه اقامت و دلیل اقدام این پناهجوی ایرانی بصورت صحیح در این خبر بیان نشده است.
این پناهجوی ایرانی در تماس با صدای مهاجر دلیل اقدام خود را نشان دادن اعتراض به وضعیت موجود اجتماعی و سیاسی در ایران بیان کرده و میگوید که یک پناهجوی رد شده نیست! بلکه اقامت ۳ ساله آلمان را دارد!
توضیحات تکمیلی به زودی در همین پیوست اضافه خواهد شد!

عصر روز چهارشنبه از طریق تیلفون به پولیس آلمان اطلاع داده شد که یک مرد به یکی از طاق های فلزی پل “هوهنزولرن” در شهر کلن بالا شده است. این پل بر فراز دریای “راین” قرار دارد و از روی آن یکی از پررفت و آمد ترین خطوط آهن آلمان می گذرد. وی از آنجا ورق هایی را پخش کرد که در آنها شعر با الفبای عربی/فارسی نوشته بود. زمانی که نیروهای پولیس به محل رسیدند این فرد خواستار یک ترجمان شد.

پل یاد شده برای دو و نیم ساعت در اوقات پرازدحام بعد از ظهر به دلایل امنیتی کاملاً مسدود شد. به گفته مسئولان خط آهن آلمان “دویچه بان”  این کار باعث تغییر مسیر قطارها و حتی لغو برخی از آنان شد. همچنان جریان حمل و نقل کشتی های که در دریای راین از زیر این پل عبور می کردند، نیز مدتی متوقف شد.

واکنشی در برابر یاس و ناامیدی بود؟ 

پولیس آلمان شب پنجشنبه گفت که این مرد ۲۹ ساله شهروند ایران می باشد و درخواست پناهندگی اش رد شده است. پس از اینکه یک ترجمان توانست با این پناهجوی ایرانی ارتباط برقرار کند، او از پل دوباره فرود آمد و نیازی به مداخله نیروهای نجات و آتش نشانی کلن نشد. این پناهجو به پولیس گفته که قصد خودکشی نداشته است. هرچند وی بازداشت نشده است، اما باید بخاطر اخلال نظم عامه انتظار بازپرس پولیس را داشته باشد.

wa/cgn (dpa)

Check Also

کانادا راه‌های بیشتری برای مهاجرت ارایه می‌دهد

کانادا به دنبال راه‌های بیشتری برای ارایه اقامت دایم کانادا به افرادی است که در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!