fbpx
خانه » اخبار » یونان بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کرد

یونان بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کرد

مقامات یونان با حمایت سازمان حفاظت از مرزهای اروپایی “فرونتکس” بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کردند. اخراج مهاجران از یونان به ترکیه با انتقادهای شدید سازمان های حقوق بشری روبرو است.

مقامات یونان با حمایت سازمان حفاظت از مرزهای اروپایی “فرونتکس” بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کردند. اخراج مهاجران در پی توافقنامه مهاجران میان اتحادیه اروپا و ترکیه با انتقادهای شدید سازمان های حقوق بشری روبرو است.

پولیس در آتن پایتخت یونان بار دیگر از اخراج گروهی از مهاجران به یونان خبر داد. پس از گذشت چندین ماه، این اولین اخراج گروهی مهاجران سوریایی از یونان به ترکیه است.

اخراج مهاجران سوریایی پس از آن متوقف شده بود که دو مهاجر سوریایی، به خاطر اخراج شان به محکمه شکایت کرده بودند. آنها ادعا کرده بودند که ترکیه برای آنان کشوری امن نیست.

در ماه سپتمبر عالی ترین محکمه اداری یونان تصمیم نهایی اش را اعلام کرد و گفت که ترکیه برای این مهاجران کشور سومی امن محسوب می شود و به همین دلیل یک بار دیگر راه برای اخراج مهاجران سوریایی باز شد.

پولیس یونان اعلام کرده است که این مهاجران با یک پرواز اختصاصی از میدان هوایی جزیره لسبوس به شهر آدانا در ترکیه انتقال داده شدند.

مقامات در یونان گفته اند که اخراج ها از یونان به ترکیه با مفاد توافقنامه مهاجران میان اتحادیه اروپا و ترکیه مطابقت داشته است. براساس این توافقنامه که ماه مارچ سال گذشته امضا شده، مهاجرانی که به صورت غیرقانونی از ترکیه به یونان بیایند و درخواست پناهندگی شان در یونان قبول نشود، به ترکیه اخراج می شوند.

براساس این توافقنامه، در برابر هر مهاجر سوریایی اخراج شده از یونان به ترکیه، اتحادیه اروپا یک مهاجر دیگر سوریایی را به صورت قانونی از این کشور می پذیرد و براساس قانون تقسیم مهاجران، مستقیما به یکی از کشورهای عضوش می فرستد.

این توافقنامه هدفش این است که موج مهاجرت به اروپا از طریق ترکیه را متوقف کرده و از قاچاق انسان جلوگیری کند. پولیس یونان از زمان تطبیق این قرارداد تاکنون ۱۳۶۰ مهاجر را که فقط ۲۱۶ تن شان سوریایی بوده اند از یونان به ترکیه اخراج کرده است.

Rsh/Na (dpa)

Check Also

کانادا راه‌های بیشتری برای مهاجرت ارایه می‌دهد

کانادا به دنبال راه‌های بیشتری برای ارایه اقامت دایم کانادا به افرادی است که در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!