fbpx
خانه » اخبار » ساکنان دو شهر یونان علیه انتقال مهاجران به شهرهای شان اعتراض کردند

ساکنان دو شهر یونان علیه انتقال مهاجران به شهرهای شان اعتراض کردند

دهها تن از ساکنان دو شهر یونان در اعتراض به انتقال مهاجران به شهرهای شان تظاهرات کردند. طی دو روز اخیر حدود ٩٠٠ مهاجر به مناطق قاره‌ای یونان انتقال داده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بامداد روز یکشنبه ٣ نومبر، دهها تن از ساکنان شهر “یانیتسا” در شمال یونان تلاش کردند مانع ورود یک بس حامل ٦٠ مهاجر به این شهر گردند. این مهاجران از مراکز مزدحم مهاجران در جزایر لیسبوس و ساموس به این شهر انتقال داده شده‌اند.

یک تن از اعتراض‌کنندگان به تلویزیون محلی گفت: « مهاجران باید شهر را ترک کنند.» حدود شصت مهاجر قبلا به شهر یانیتسا انتقال داده شده‌اند و به گفته این فرد ساکنان شهر با مشکلات زیادی روبرو هستند.

خبرگزاری فرانسه گفته است که علیرغم مخالفت اعتراض کنندگان، پولیس موفق شد مهاجران را از بس پیاده و در هوتل‌های شهر جابجا کند.

در یک مورد دیگر، ساکنان شهر “سرس” در شمال شرق یونان نیز با انتقال حدود ٢٠ مهاجر به این شهر مخالفت کردند. خبرگزاری فرانسه می‌گوید حدود ده روز پیشتر نیز ساکنان این شهر با پرتاب سنگ،  از پیاده شدن ٣٨٠ مهاجر ساکن جزیره ساموس در شهر شان جلوگیری کردند. این مهاجران بالاخره به یک منطقه دیگر انتقال داده شدند.

مقام‌های یونانی گفته‌اند طی دو روز آخر هفته گذشته، حدود ٩٠٠ مهاجر از جزایر یونان به مناطق قاره‌ای این کشور انتقال داده شده‌اند. انتقال این مهاجران بخشی از برنامه انتقال تدریجی حدود ٢٠ هزار مهاجر از این جزایر است که در اوایل ماه اکتوبر توسط حکومت یونان اعلام شد.

چهار سال بعد از بحران بزرگ مهاجرت در اروپا در سال ٢٠١٥، یونان به عمده ترین گذرگاه ورود به اروپا برای مهاجران بدل شده است.

به گفته جورج کوموتساکوس، معاون مسئول پرونده مهاجرت در یونان، در طول چهار ماه گذشته ۴٠ هزار مهاجر جدید وارد یونان شده‌اند.

همین اکنون بیشتر از ٣۴ هزار مهاجر در شرایط بسیار ناگوار در مراکز ثبت مهاجران در پنج جزیره یونان به سر می برند در حالیکه ظرفیت اصلی این مراکز پنج گانه به ٦٣٠٠ نفر می‌رسد.

حکومت یونان در واکنش به افزایش ورود مهاجران قانون جدیدی را تصویب کرده که در پذیرش مهاجران در این کشور سختگیری‌های جدی را اعمال می‌کند.

Check Also

قونسل افغانستان: ۳۵۰ مهاجر افغان در نه ماه اخیر در مرزهای ترکیه جان داده اند

  جنرال قونسل افغانستان در استانبول از جان باختن حدود ۳۵۰ افغان در نه ماه …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!